X

Tüp Bebek Tedavisinde Hangi Tedavi Size Uygundur?

Size ve eşinize ait tetkikler sonuçlanıp hekiminizle karşılıklı görüştükten sonra tüp bebek kararı verilmiş ise uygulanacak tedavi biçimine karar verilir.

Her hastada aynı protokolün uygulanması mümkün olmadığı gibi uygun da değildir. Tüp bebek tedavilerinin esası ‘’kişiselleştirilmiş tedavi’’ kavramına bağlıdır ve bu kavram tedavi başarısının mimarıdır.

Gebeliğe ulaşılamamış tüp bebek denemelerindeki tedavi ve ilaç uygulamalarının gözden geçirilmesi ve farklı protokollerin uygulanması da daha iyi sonuç alabilmemizi sağlayabilir. Ne yazık ki doğru protokollerin uygulanması da her zaman istenilen sonuca ulaşmayı sağlayamaz. Bu durumda tıbbi öykünüzü iyi anlamak daha iyi bir tedavi protokolü için bize fırsat verebilir.

Yumurtalıkların önceden bastırılması endometriosis vakalarında daha iyi sonuç verirken yumurtalık rezervi azlığında elde edilen yumurta sayısını kısıtlayabilir, ya da daha fazla doz ilaca ihtiyaç doğurabilir. Polikistik over gibi aşırı yumurta oluşabilecek vakalarda da hiperstimülasyon sendromu için önlem alınacak protokoller seçmek daha uygun olacaktır. Bu ve benzeri çok sayıda değişkenle size uygun tedavi biçimini seçmek mümkün olacaktır.