X

BBL Teknolojisi- Daima Genç Kalmak Artık Hayal Değil

BroadBand Light (BBL), dünyada en güçlü IPL (Intense Pulse Light) teknolojisi cihazı olarak kabul edilir. Geniş dalga boyu aralığıyla çalışan cihazla, invaziv bir girişim olmaksızın birçok cilt sorununda hedeflenen soruna karşı bütünsel ve kapsamlı tedavi başarı ile sağlanır.

BBL her yaşta uygulanabilen bir anti-aging tedavi yöntemidir. ”Ciltteki 1293 gen yapısını rejüvene ederek (yeniliyerek) 4-5 seans uygulama sonrasında cildin kalitesi ve görünümünü 10 yıl öncesine götürür. Tedavi sonrasında elde edilen artmış cilt kalitesi, iyileşmiş damar, leke ve akne tedavisi alanları bu noktadan itibaren tekrar doğal cilt yaşlanma sürecine devam eder. BBL tedavisi yapılan ve yapılmayan hastalardan elde edilen cilt örneklerinde tedavi yapılan hastalardaki cilt örneklerinin genç hastalardaki cilt yapısına eşdeğer olduğu, cildin moleküler düzeyde gençleştiği tespit edilmiştir.

 

BBL nasıl çalışır?

BBL, 560-1200 Nm aralığında çeşitli dalga boylarında ilerleyen ışık üretir. Cildin kontrollü olarak ısı hasarı ve ardından yenilenmesini; ışığın ciltte yer alan ve farklı tipte renk veren maddeler tarafından emilmesi ile sağlar. Bu süreçte elastin ve kollageni uyararak cildin elastikiyetini artırır. Yüzde olduğu gibi çene hattı ve boyunda da cildin gençleşmesini başarı ile sağlayacaktır. Damar kaynaklı lezyonları hemoglobini hedef alarak yok eder. Melanin pigmentini hedef alarak post inflamatuar hiperpigmentasyon riski olmasızın leke tedavisini sağlar.

 

BBL kaç seans uygulanır?

Problemin yapısına ve cilt özelliklerine göre 7,14 veya 21. Günde bir olmak üzere  4-5 seans planlanarak uygulanır. Seans aralıklarının uzaması tedavi sonucunu değiştirmez. Ana tedavinin bitiminden sonra 6-8 ayda bir uygulama yapıldığında cildin genç halini hep koruması sağlanacaktır.

 

BBL uygulaması ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında sadece hafif bir ısı hissi oluşur. Acı , sızı ya da ağrı hissedilmez.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Yüz, boyun, dekolte,el, kollar, sırt ve karın bölgesine uygulanır.

 

BBL ne zaman uygulanır?

Birçok ablativ(soyucu) lazer uygulaması yaz mevsiminde leke oluşumuna neden olabileceği için uygulanamaz. Ancak BBL uygulaması cildin soyulmasına ve dolayısı ile post-inflamatuar pigmentasyon diye anılan leke oluşuma neden olmaz. Aksine leke oluşumunu baskılayarak yaz ve kış güvenle uygulanabilir.

 

Tedavi sonrası hangi sonuçlar beklenir?

Tedaviden sonrası ilk günlerde damar lezyonları ve yenilenen cilt alanlarında kızarıklık ve leke alanlarında koyu renk izlenir. Bu geçici lezyonlar bir hafta içinde tamamen kaybolur.

  • Cildin kollagen ve elastin yapısı uyarılmasının ardından cilt sıkılaşmasının artışı
  • Yüz ovalinin geri kazanılması
  • Melanin pigmenti hedeflenmesi le lekelerin tedavisi
  • Hemoglobin hedeflenerek damar lezyonlarının tedavisi
  • Akne tedavisi sağlanır

 

Tedavi sonrası nasıl bir yol izlenir?

Tedavi sonrası korumada mutlaka yüksek faktörlü ve cilt tipine uygun bir güneş koruyucu kullanılmalı ve tedavi sonuçlarının uzun soluklu devam etmesi amacı ile cildin ihtiyacına göre yılda bir veya iki defa koruma seansları yapılması çok uygun olacaktır.

Ablativ(soyucu) bir lazer uygulaması değildir. Bu nedenle yaz döneminde kolaylıkla uygulanabilir. Özellikle yaz dönemlerinde lekeleri baskıladığı için güneş dayanıklılığını artıracaktır. Leke tedavisi tamanlanan, güneşlenmeyi seven ve yazı uzunca geçiren herkes için güneş öncesi uygulama leke baskılanması için uygun olacaktır.

Uygulamanın hemen ardından spor, duş ve makyaj yapılabilir, denize girilebilir.