X
Rahime Nursun Emlek
Biyolog-Aromaterapist-Estetisyen

Kişisel Bilgi

Rahime Nursun Emlek

Biyolog-Aromaterapist-Estetisyen

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümüne girdim.  4 senelik bu akademik eğitimin, son senesinde Moleküler Biyoloji  Bölümünü tercih ederek, eğitimimi Biyolog olarak tamamladım.

Üniversite yıllarında öğretmenlik formasyonu almış olduğumdan,  mezuniyetimden sonraki 1 sene boyunca, özel bir kurumda Biyoloji öğretmenliği yaptım. Öğretmenlik sırasında bildiğim şeyleri öğrencilerimle paylaşmaktan çok mutlu oluyordum ancak aklım sürekli doğadan gelen sağlık ve güzellik konularıyla ilgili eğitim almaktaydı.  Bu nedenle Ekim 1995’te İngiltere’ye giderek, East Surrey College, Redhill ‘de Aromaterapi eğitimine başladım. Bu okuldan Aromatherapy Level 3 National Vocational Qualification ve Beauty Therapy  Level 3  National Vocational Qualification alarak 1997 yılında mezun oldum.

1997 Temmuz’da Türkiye’ye döndüğümde, henüz çok bilinmeyen Aromaterapi ile ilgili, bir süre çeşitli Güzellik Uzmanlığı Kurslarında, özel eğitim programları ve seminerler düzenledim, aynı anda bir psikolojik danışmanlık merkezinde yarı zamanlı Aromaterapist olarak çalıştım. 1998 Eylül’e kadar devam eden bu süreçte, ayrıca basılı ve görsel yayın organlarında da Aromaterapi ile ilgili sunumlar yapmaya da devam ettim.

1998 Eylül ayında ise Moda’da kendime ait ilk iş yerimi kurarak, Güzellik Sektörüne resmi olarak geçişimi yapmış oldum. Bugün, gerek Kıymetli  dostum Op. Dr. A.Egemen Koyuncu liderliğindeki Femme Institute platformu bünyesinde,  gerekse  Nursun Güzellik Salonu olarak devam eden işletmemde, güzellik ve bakım uygulamaları yapmayı sürdürüyorum.

Kendi hazırladığım krem, losyon, tonik, serum ve benzeri Aromaterapi ürünleriyle yaptığım Cilt ve Vücut Bakımlarına farklı bir yorum ve fayda katmaktan, her keresinde ayrı bir mutluluk duyuyorum. Böylece severek ve inanarak yaptığım mesleğimde, hem daha verimli sonuçlara ulaşıyor, hem de hayatıma büyük anlam ve keyif katıyorum.

Öğrenme ve fayda yaratma tutkusuyla da çalışmaya devam ediyorum.

 

Diplomalarım

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, 1988-1995

East Surrey College, Redhill-İngiltere National Vocational Qualification Aromatherapy Level 3, 1995-1997

East Surrey College, Redhill-İngiltere National Vocational Qualification Beauty Therapy  Level 3  1995-1997

Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı Ustalık, Milli Eğitim bakanlığı, 2008

Göklerin Bilgeliği Astroloji Okulu, 2012-2016

Göklerin Bilgeliği Astroloji Okulu Master Class, 2016-2017

Sertifikalarım

Dermalogica ürün uzmanlığı, 1995

Babor ürün uzmanlığı,1995

Jean D’arcel ürün uzmanlığı, 1997

The London Academy,  English Language Advanced Level, 1995-1997

Babor Adavanced Training, 22-25 Ocak 2001

Babor Scen Tao Ürün ve Masaj uzmanlığı, 29 Eylül 2002